close icon
page-title
Zwierzogród
Zwierzogród

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Zootopia
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Reżyser: Walt Disney Animation Studios

Zwierzogród Bajeczki.org • Cały film • Online

star7.8
15800Ocen
date2016
loader

Recenzje

 • avatar

  SilverScreenQueen

  |15 godziny temu
  Bydle Jaki
 • avatar

  FlickFanatic

  |3 dni temu
  😎 to była jazda bez trzymanki, polecam
 • avatar

  TimelessTales

  |5 dni temu
  Ja nie wiem z czym ludzie mają problem, chyba jesteś debilem jak nie potrafisz włączyć odtwarzania...po prostu wrzuć do innej karty
 • avatar

  ScreenSavvy

  |5 dni temu
  Nawet spoko ale du#@ nie urywa
 • avatar

  NexusNerd

  |9 dni temu
  Bardzo przyjemny film. Choć chwilami może wydawać się nudny to całokształt jest jak najbardziej na plus. Warto obejrzeć.
 • avatar

  Bluedreams13

  |14 dni temu
  Zawsze się go dobrze ogląda. Uwielbiam wszystko od Walt Disney Animation Studios

Trailer

Spis treści

Jaki jest fabuła filmu?

Zwierzogród to opowieść o marzeniach i determinacji, która w zabawny sposób pokazuje, jak ważne jest nie poddawanie się i dążenie do realizacji swoich celów. Film przedstawia losy Judy Hopps, pierwszej królikowej policjantki, która przybywa do tytułowego Zwierzogródzia – nowoczesnej metropolii zamieszkiwanej wyłącznie przez zwierzęta.

Judy marzy o karierze w policji i chce udowodnić, że pomimo swojego niewielkiego rozmiaru jest w stanie wykonywać tę pracę równie dobrze jak większe stworzenia. Niestety, doświadcza dyskryminacji ze względu na swój gatunek, a jej marzenie o rozwiązywaniu poważnych spraw kryminalnych wydaje się odległe. Wszystko się zmienia, gdy na jaw wychodzi tajemnicza sprawa znikających mieszkańców Zwierzogródzia. Judy otrzymuje swoją szansę, ale musi połączyć siły z przebiegłym lisem Nickiem Wilde, by rozwikłać zagadkę.

Zwierzogród

Kto wyreżyserował Zwierzogród?

Zwierzogród to animacja stworzona przez wytwórnię Walt Disney Animation Studios. Reżyserem filmu jest Byron Howard, który wcześniej pracował przy takich produkcjach jak "Zaplątani" czy "Tarzaniak". Współreżyserem był Rich Moore, mający na koncie m.in. "Drugie oblicze Ralpha". Scenariusz Zwierzogródzia napisali Jared Bush, Phil Johnston, Jennifer Lee, Josie Trinidad oraz Jim Reardon.

Warto dodać, że film Zwierzogród został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez krytyków, jak i widzów na całym świecie. Produkcja została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami, w tym Oscarem za najlepszy pełnometrażowy film animowany oraz Złotym Globem. Zwierzogród zachwycił nie tylko fenomenalną animacją, ale także inteligentnym poczuciem humoru, świetnie napisanymi postaciami i uniwersalnym przesłaniem.

Gdzie obejrzeć cały film Zwierzogród za darmo?

Jedną z legalnych opcji oglądania Zwierzogródzia jest platforma streamingowa bajeczki-org.pl. Serwis ten oferuje duży wybór filmów animowanych, w tym między innymi Zwierzogród z lektorem polskim. Wystarczy założyć darmowe konto, a następnie cieszyć się seanem w dogodnym czasie i miejscu.

Oprócz bajeczki-org.pl, cały film Zwierzogród online można również znaleźć na platformach VOD takich jak Chilli, Player.pl czy VOD.pl. Zazwyczaj wiąże się to jednak z opłatą za wynajem lub zakup produkcji. Dla tych, którzy nie chcą korzystać z płatnych serwisów, dobrym rozwiązaniem jest oczekiwanie na emisję Zwierzogródzia w telewizji.

Obsada głosowa: Jakie gwiazdy użyczyły głosów zwierzętom?

Zwierzogród może poszczycić się prawdziwie gwiazdorską obsadą. Rolę przebiegłego lisa Nicka Wilde'a zagrał Jason Bateman, znany m.in. z serialu "Rodzinka.com". Głosu głównej bohaterce Judy Hopps użyczyła Ginnifer Goodwin, którą mogliśmy podziwiać w takich produkcjach jak "Jeszcze dłuższe zaręczyny" czy "To niewypał!".

W pozostałych rolach usłyszymy takie sławy jak Idris Elba (świetnie odnalazł się jako głos byłego szefa policji, pantery Idrisa Bawumby), Jenny Slate (zagrała bardzo barwną postać Bellwether) oraz J.K. Simmons (fenomenalny w roli chytrusa, małego chomikokunka o imieniu Leodore). Zwierzogród z lektorem polskim także może się pochwalić gwiazdorską obsadą - na ekranie usłyszymy głosy takich aktorów jak Katarzyna Sawczuk, Mateusz Niezgódka czy Zbigniew Zamachowski.

Zwierzogród

Czy warto zobaczyć Zwierzogród? Zalety i wady produkcji

Zdecydowanie tak! Zwierzogród to jedna z tych animacji, przy której z pewnością nie będą się nudzić ani dzieci, ani dorośli. Film zachwyca piękną, dopracowaną w każdym detalu animacją oraz niezwykle barwnym, tętniącym życiem światem Zwierzogródzia. Twórcy włożyli wiele trudu w to, aby wykreować interesujące postacie, z których każda ma swój niepowtarzalny charakter. Humoru i ciekawych scenek rodem z najlepszych komedii tu nie brakuje!

Zalety Zwierzogródzia:

 • Świetna animacja i oprawa wizualna
 • Inteligentne poczucie humoru
 • Wciągająca, pełna zwrotów akcji fabuła
 • Uniwersalne przesłanie o realizowaniu marzeń
 • Doskonała gra aktorska (zarówno wersji oryginalnej, jak i polskiego dubbingu)

Niewiele można zarzucić tej produkcji, ale drobną wadą dla niektórych może być dość długi czas trwania - Zwierzogród trwa 109 minut. Niemniej pełna akcji fabuła i zaskakujące zwroty sprawiają, że nawet młodsi widzowie nie będą się nudzić.

Kulisy powstawania i ciekawostki o produkcji

Produkcja Zwierzogródzia trwała ponad 4 lata i była niezwykle pracochłonnym i skomplikowanym procesem. Twórcy musieli stworzyć i zaanimować nie tylko bohaterów filmu, lecz także całe miasto i wszystkie otaczające je krajobrazy, takie jak lasy, pustynie czy śnieżne zaspy.

Jednym z największych wyzwań było zaprojektowanie i zaanimowanie futra zwierząt - na przykład lewa strona pyska Nicka Wilde'a posiada około 1,1 miliona indywidualnych włosków! Ogromnym wysiłkiem było też oddanie wiernie w animacji fizycznych właściwości poszczególnych powierzchni występujących w Zwierzogródziu, np. cieczy czy piasku.

Co ciekawe, cały film Zwierzogród online został faktycznie, w pewnym sensie, wytrenowany. Twórcy zaprosili prawdziwych wilków z zoo, których nagrali i na podstawie ich zachowań rekonstruowali animacje. Wiele elementów produkcji inspirowanych było życiem w prawdziwych metropoliach, np. składy pociągów w Zwierzogródziu przypominają te z Tokio.

Podobne filmy

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 15800

Udostępnij